STRATEGIE I INWESTYCJE

Polacy najczęściej poszukują dotacji do 100 000 złotych

Dotacje unijne są jednym ze sposobów na pozyskanie środków finansowych na rozwój bądź założenie działalności gospodarczej. Według analizy serwisu Oferteo.pl Polacy najczęściej wnioskują o kwoty do 100 000 złotych, a liczba inwestycji na obszarach miejskich i wiejskich jest niemal taka sama.

Dotacje unijne są jednym ze sposobów na pozyskanie środków finansowych na rozwój bądź założenie działalności gospodarczej. Według analizy serwisu Oferteo.pl Polacy najczęściej wnioskują o kwoty do 100 000 złotych, a liczba inwestycji na obszarach miejskich i wiejskich jest niemal taka sama.

Cel dotacji

cel-dotacji
Okazuje się, że w równej mierze dotacji unijnych poszukują osoby, które dopiero planują zakładać własną działalność gospodarczą i potrzebują środków na start, co osoby, które już prowadzą firmę i chcą ją rozwijać. Pierwszego przypadku dotyczyło 42% zapytań w serwisie Oferteo.pl, łączącego w czasie rzeczywistym osoby poszukujące usług z ich dostawcami, drugiego – 43% zapytań. Natomiast 15% badanych użytkowników serwisu nie określiło celu, na który chciałoby przeznaczyć dotację.

Miejsce inwestycji

miejsce-inwestycji

Co bardzo interesujące, tylko nieznaczna większość (52%) przedsiębiorców lub osób zakładających działalność gospodarczą jako miejsce inwestycji wskazuje obszar miejski. Z kolei na obszarze wiejskim zamierza działać 48% osób poszukujących dotacji – znacznie częściej na obszarze wiejskim liczącym do 5 000 mieszkańców.

Przeznaczenie dotacji

przeznaczenie-dotacji

Badani przez Oferteo.pl najczęściej wskazywali, że dotacje chcą przeznaczyć na zakup maszyn i/lub urządzeń potrzebnych do prowadzenia firmy – zadeklarował tak co trzeci z nich. Po 17% badanych potrzebowało dotacji na stworzenie nowych miejsc pracy oraz na budowę lub remont nieruchomości. Promocję firmy wskazało 13% badanych, po 10% zadeklarowało wynajem bądź zakup lokalu oraz inny cel.

Kwota dotacji

kwota-dotacji
Niespełna połowa użytkowników Oferteo.pl poszukiwała dotacji w kwocie mniejszej niż 100 000 złotych. Co piąty potrzebował na rozpoczęcie lub rozwój działalności środków w przedziale od 100 do 199 000 złotych. Natomiast 7% badanych wskazało, że interesująca ich kwota dotacji to przynajmniej milion złotych. – Poszukiwania dotacji warto prowadzić w Internecie – wskazuje Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl. – Na rynku funkcjonuje wiele firm, które przeprowadzą nas przez cały proces i pomogą skutecznie starać się o dofinansowanie.

Metodologia badań

Przedstawione dane pochodzą z analizy niespełna 5 700 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl przez osoby poszukujące dotacji unijnych.

Polacy najczęściej poszukują dotacji do 100 000 złotych
Skomentuj

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wydawca:
BELOCAL Polska Sp. z o.o.
ul. Lindleya 16 lok. 301
02-013 Warszawa
NIP: 7010493628
KRS: 0000565170

tel. (+48) 790 759 066CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC.

Od prawie 11 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO.

Copyright © 2006 - 2017 by: BELOCAL POLSKA Sp. z o.o.

Do góry
DARMOWA PRENUMERATA
NEWSLETTERA


Dwa razy w tygodniu na Twój e-mail przegląd najważniejszych wydarzeń branży contact center & customer care!

Imię:
E-mail:
x

DARMOWA PRENUMERATA
NEWSLETTERA


Dwa razy w tygodniu na Twój e-mail przegląd najważniejszych wydarzeń branży contact center & customer care!

Imię:
E-mail:
x