Karolina Mazur (Alior Bank): call center to nieograniczone możliwości rozwoju

Karolina Mazur to jedna z wyróżnionych w tegorocznym konkursie Telemarketer Roku w kategorii sprzedaż outbound.

Finałowa gala konkursu Telemarketera Roku to najważniejsze wydarzenie w branży telemarketingu już od wielu lat. Czerwony dywan, telewizyjne kamery, flesze i najważniejsi przedstawiciele branży call center[1] w Polsce. To musiały być emocję…

 

– Oczywiście! Wyróżnienie przyznane w ramach konkursu Telemarketer Roku to wyjątkowe doświadczenie, więc przez długi czas nie kryłam wzruszenia. Myślę, że wspomnienie daty 10 czerwca
i moment odbioru nagrody już zawsze będą wywoływać u mnie mocniejsze bicie serca.

Wyróżnienie w kategorii, w której nie było pierwszego miejsca to spore wyróżnienie?

Jak najbardziej, zdobyte wyróżnienie traktuję jako duży sukces. Stanowi ono dowód uznania dla pracy, którą włożyłam w przygotowanie do konkursu, a także zaangażowania z jakim każdego dnia prowadzę rozmowy. Przede wszystkim jest to jednak niezwykle cenne doświadczenie, które wykorzystam kontynuując karierę w sprzedaży telefonicznej.

Eliminacje w jakimkolwiek konkursie to chyba duży stres dla każdego. Jak wyglądały eliminacje w tym konkursie?

Profesjonalnie – zwłaszcza możliwość zaprezentowania się przed tak licznym Jury składającym się
z doświadczonych specjalistów z branży Marketingu Telefonicznego. Cały proces eliminacji i etapy konkursu były przygotowane tak, aby wyłonić najlepszych. Jury zadbało o odpowiednią atmosferę,
a także o przekazanie uczestnikom informacji zwrotnej na temat ich wystąpienia. Nie zabrakło też elementu zaskoczenia.

Co teraz?

Praca! Zdobywanie wiedzy i szlifowanie zdobytych już umiejętności to proces stały. Należę do osób które nie spoczywają na laurach, a zdobyte wyróżnienie jest dla mnie dowodem, że podążam we właściwym kierunku. Obecnie rozwijam się w zakresie zarządzania ludźmi i cieszę się, że moje uczestnictwo w konkursie może wpłynąć na jakość sprzedaży innych konsultantów.

Jakie plany na następne pięć lat?

Pięć lat to odległy horyzont czasowy, ale patrząc na moje ostatnie osiągnięcia widzę siebie na stanowisku mającym wpływ na cały proces sprzedaży. Chciałabym, aby moje umiejętności trenerskie pomagały konsultantom w optymalnym rozwijaniu umiejętności niezbędnych u dobrego sprzedawcy.

Gdybyś miała zacząć swoją pracę od początku – wybrałabyś Alior Bank?

Jak najbardziej, ponieważ w strukturach Alior Banku spełniam się zawodowo. W tej firmie jest wyraźnie zdefiniowana ścieżka rozwoju co stanowi dodatkową motywację. Pracuję w środowisku kompetentnych ludzi co przekłada się na wspólny sukces naszego zespołu, ale również osiągnięcia indywidualne.

Dla wielu osób postronnych praca w call center to ciągłe powtarzanie szablonów rozmów. A czym dla Ciebie jest praca w call center?

Praca w call center stwarza nieograniczone możliwości rozwoju! Motywuje mnie do ciągłego poszerzania swoich kompetencji i stawania się coraz lepszym sprzedawcą. Przypomina również jak ważne jest konsekwentne realizowanie celów. Dzięki tej pracy odkryłam możliwości jakie daje kontakt z klientem i jak duża odpowiedzialność spoczywa na telemarketerach.
Stanowisko konsultanta telefonicznego to też część innowacji i usprawnień systemowych, które w tej branży ewoluują w dynamiczny sposób. Dla osób ambitnych i wykraczających poza przyjęte schematy praca w call center daje olbrzymi potencjał rozwoju.

Jak trafiłaś do tej branży? Świadomy wybór czy jednak przypadek?

Myślę, że nie będę wyjątkiem jak powiem, że do pracy w call center trafiłam przypadkiem. Skończyłam studia biologiczne, więc branża call center nie była zamierzona. Teraz z perspektywy czasu wiem, że ta praca po prostu była mi pisana.

Sprzedaż w kanale outbound to – nawet dla laika – ciężka praca. Czy według Ciebie to prawda?

Nie do końca mogę się zgodzić z takim stwierdzeniem. Sądzę, że wszystko zależy od nas samych i od odpowiedniego nastawienia. Kiedy rozpoczynamy pracę bez względu na jej charakter powinniśmy świadomie ocenić czy jest to forma zatrudnienia, w której się odnajdujemy i czy jesteśmy w stanie jej sprostać. Bez tej refleksji często pracujemy w miejscach lub zawodach, które nie pozwalają nam na samorealizację. Kiedy z ust pracowników różnych branż słyszę stwierdzenie że ich zajęcie to ,,ciężki kawałek chleba”, wnioskuję, że to nie tyle konkretny zawód, co postawa i nastawienie człowieka.

 

 

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *